10 04 2014

Kurnaz Bezirganın Şifresi; Cumhurbaşkanlığı Seçimlerine Hizmet E


Kurnaz Bezirganın Şifresi; Cumhurbaşkanlığı seçimlerine hizmet eden yumruk

Yumruk atıldı hedef netti; Kılıçdaroğlu.
Kılıçdaroğlu öldürülmek istenmişti de başarılamamış yediği yumrukla ucuz mu atlatmıştı? Değil;

-        Yumruk atılan kişi RTE’nin karşısında Cumhurbaşkanlığına en güçlü aday olarak gördüğü Kılıçdaroğlu.  Kılıçdaroğlu kim; Ankara seçim çalışmalarında ortaya çıktığı gibi Sağdan MHP’ye yakın kesimlerden Milliyetçi Muhafazakar çevrelerden  oy alabilecek duruma gelen kişi

Bu olayın taşlarını yerine oturtalım. Yumruk atanın kimliğiyle savcılar ilgilensin. Biz imajıyla ilgilenelim.

-        Milliyetçi Muhafazakar, Ak Partili, Biraz MHP Biraz BBP görünümlü, ülkücü ama sağcı belli ki AKP’ye gönlü kaymış.
Olayın ardında AKP mi var? Savcının işi. “Bir iş başardığında” ağzı kulaklarına varırcasına gülen Melih Gökçek de olabilir mi? Bu da savcının konusu.
Kılıçdaroğlu’na bir yumruk atılır. Ardından saldırgan mağdur bir “vatansever” olarak kendini savunur!

-        "Kılıçdaroğlu’na gıcığım o vatan haini..."

Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırı bitti mi?

Kılıçdaroğlu’na saldırıyla ilgili çok kolay ulaşılan “bilgiler” bulmaca çözmeye meraklı ortalama insanın dedektifliğe soyunarak ulaşacağı bilgiler olarak ortaya saçılmış duruyor;

Kilit olaylar;
Yumruk atılırken geniş tabloda neler oluyor;

-        Recep Tayip Erdoğan, Cumhurbaşkanının niteliklerinin neler olması gerektiğini açıklıyor.

-        CHP Ankara’da YSK’ya başvurdurulmak zorunda bırakılmış o başvuruyu yapmış sonucu bekliyor. Sonuç aslında belli. YSK kabul başvuruyu reddedecek.

-        YSK CHP başvurusunu reddederse Anayasa Mahkemesine gidemez açıklaması da alel acele yapılmıştı. Bu açıklamayı kim yapmıştı onu da siz bulun.

Kılıçdaroğlu’na atılan yumruk bir zehirin aşılanmasına yöneliktir. O zehir bir düşüncedir. Algı yönetimi yapıyorlar deniliyor ya işte onun başlangıcı bu. RTE bir tek yerden oy kaybedebilir. O da Milliyetçi Muhafazakar tabanından. MHP’den yıllardır devşirmekte olduğu tabanından. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin kaderi bu kesimi sağlama almasına bağlı. Cumhurbaşkanlığı seçimine yönelik operasyon asıl bu yumrukla başlamış durumda işte;

Yumruk atıldı, herkes saldırıya odaklandı ama milliyetçi muhafazakar kesime, zehir enjekte edilmeye asıl saldırganın ifadesiyle aşılanmaya başlandı.

O zehir özetle “Türkiye’yi yurtdışına şikayet etmesine gıcık oldum” sözünde gizli.

MHP’li ve AKP tabanındaki Milliyetçi muhafazakarlara sorun bakalım “Ülkesini yurtdışına şikayet eden birine Cumhurbaşkanı olsun diye oy verir misiniz? Hayır!

Hemen hatırlayın bugün ne oluyor. Melih Gökçek’e yakınlığıyla çalkalanan YSK CHP başvurusunu reddediyor.

Haber; "Tam Kanunsuzluk gerekçesiyle Ankara seçimlerini İptal ettirmek için YSK’ya başvurusu reddedildi.

Sondan bir önceki düğmeye basan açıklamayı yapan İ Melih Gökçek durur mu? Hemen ağzı kulaklarında gülerek sırıtarak alay ederek konuşuyor;

-        CHP Yurtdışına Amerikan elçisine şikayet etsin!

Ardından CHP seçimlerin şaibesi yüzünden Avrupa’da hak aramaya kalkarsa olay tamamlanmış olacak ve RTE propagandaya başlayacak; "Seçimlerde halkın oylarıyla bileğimizi bükemeyenler namertçe kendi ülkesini halkını yabancılara şikayet ediyorlar. Sorarım size; Ülkesini yurtdışına şikayet edenden Cumhurbaşkanı olur mu?”

Bu sözlere AKP’ye oy vermeyenler “zavallıca!” der geçer. Ama  Cumhurbaşkanlığı seçimlerini belirleyecek durumda olanlar Milliyetçi muhafazakar oylardır.  

Şimdi soralım onlara; “Ülkesini yurtdışına şikayet edenden Cumhurbaşkanı olur mu?”

Kararsız olan ve kritik oyları oluşturan  milliyetçi muhafazakarlar ise böyle bir düşünce karşısında Recep Tayip Erdoğan’a oy verip onu Cumhurbaşkanlığına taşırlar.

Yumrukla başlayan süreç! Herşey bir kurgu ama sonuç kime hizmet ediyor belli.
İşte bütün bir kesimin Mansur Yavaş’la ortaya konulan çabaların nasıl boşa çıkartılmaya çalışıldığını anladınız mı!

 

 

0
0
0
Yorum Yaz